Tarihimiz ve Mirasımız

Son 160 yılda Loomis, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'yı kapsayan geniş bir ağa sahip uluslararası bir endüstri lideri haline geldi. Loomis'in 1800'lerin sonlarından bu yana nakit yönetimi sektörünü nasıl şekillendirdiğini öğrenmek için aşağıdaki zaman çizelgesini keşfedin.

1897

1897

Günümüz Loomis US'nin kurucusu Lee Loomis, Alaska Gold Rushand için yola çıkar ve madenciler için erzak teslimatı ve güvenli seyahatlerin yanı sıra silahlı köpek kızakları aracılığıyla çıkarılan altını koruma konusunda uzmanlaşmış bir şirket kurar. Ayrıca bu süre zarfında Lee, daha sonra Loomis Zırhlı Araç Hizmetinin temeli olacak şekilde güvenli ulaşım yöntemlerini geliştirmeye başladı.

1925

1925

Loomis Zırhlı Araç Servisi, Batı ABD'de zırhlı araç kullanan ilk nakit taşıma hizmeti olmuştur. Uzun yıllar boyunca şirket, Batı Amerika ve Kanada'da genişlemeye devam etmiştir.

1979

1979

Loomis Corporation, Mayne Nickless tarafından satın alındı ve bu durum Loomis ailesinin yaklaşık yarım asırlık şirket yönetiminden sonra kontrolü bırakmasıyla sonuçlandı.

1997

1997

Yıllarca süren satın almalar, birleşmeler ve devralmaların ardından, Loomis, iki katı büyüklüğündeki bir şirket olan Wells Fargo Armored'ı satın aldı. Loomis, Fargo&Co. adını alan bu birleşme, ülke çapında sağlam bir ağ oluşturulmasıyla sonuçlanmıştır.

2001

2001

Amerika Birleşik Devletleri'nde mevcut endüstri lideri olan Loomis, Fargo&Co. İsveç merkezli güvenlik şirketi Securitas tarafından satın alındı ve Securitas Nakit Para İdare Hizmetleri bölümüne dahil edildi.

2008

2008

Tofanfare, Loomis, 9 Aralık'ta NASDAQ OMX Stockholm'de listeye alınmıştır.

2011

2011

Loomis, grubun bugüne kadarki en büyük satın alımı olarak Pendum'u satın aldı ve ABD genelinde yaklaşık 43.000 ATM'nin yenilenmesi ve yönetimi dahil olmak üzere ATM hizmetlerinde ABD'de pazar lideri oldu.

Loomis 15 Temmuz 2011’de Türkiye pazarına girdi.

2014

2014

Loomis, VIA MAT Holding AG'yi satın aldı ve yeni Uluslararası Hizmetler bölümünü başlatarak hizmetlerini genişletmiş oldu. Bu satın alma, Loomis'i İsviçre pazarında nakit idaresine yönelik olarak hızla pazar lideri konumuna yükseltti.

2015

2015

 
Loomis, tarihi bir hamleyle, Dunbar Armored, Inc.'den Global Lojistik operasyonlarını satın alarak Loomis'in mevcut uluslararası hizmet iş koluna yurt içi ve gecelik hizmetler eklenmesi yoluyla hizmetlerin gelişmesine olanak sağladı. 
2020

2020

Şu anda Loomis, bankalar, perakendeciler ve başka kurumlar için nakit ve diğer değerli eşyaların dağıtımı, taşınması, depolanması ve geri dönüştürülmesine yönelik güvenli ve kapsamlı çözümler sunmaktadır. Yalnızca 2019'da 20 milyar SEK gelir elde eden Loomis, dünya çapında 400'den fazla şubeyle faaliyet göstermekte ve yaklaşık 22.000 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Loomis'in maliyetlerinizi düşürürken güvenliğinizi nasıl artıracağını keşfedin.