Safepoint, Pandemi süreci ile birlikte Perakende sektörünün olmazsa olmazı haline geldi…

Şub 01, 2021


Daha az insan kaynağı, esnek zaman planı, verimli nakit tahsilat süreci, online mutabakat olanaklarını sunan ve muhasebede insan hatasını ortadan kaldıran akıllı kasa “SafePoint”e olan taleplerde ciddi yoğunluk yaşanmakta. Perakende sektörü için trend haline gelen “SafePoint” basit ve etkin nakit işleme, mutabakat, raporlama ve kasalama çözümü olarak önemli bir katma değere sahip.

SafePoint ile personel biriken parayı anında yatırarak, makbuzunu alabiliyor. Bu yöntemde kasiyer veya plasiyerlerin nakit parayı teslim edecekleri bir ara personele ihtiyaç ortadan kalkıyor. İhtiyacınız olan tek şey bir Loomis Safepoint ünitesidir. Kendinizi Safepoint’e tanıtır, parayı yatırır ve gün sonu makbuzunuzu alırsınız. Tüm raporlar Safepoint işletim sistemi vasıtası ile yetkili kişilerin kullanımına açıktır. Para kasaya girdiği andan itibaren Loomis Türkiye güvencesi altına alınıyor ve müşterinin banka ile anlaşması çerçevesinde aynı anda ya da gün sonunda hesaba geçebiliyor. Safepoint modeline göre dolar, euro ya da pound dahil sekiz farklı döviz türünü tanıyabiliyor ve işlem yapabiliyor. Kasalarda biriken nakit belirlenen gün ve saatlerde Loomis Türkiye personeli tarafından zırhlı araçlarla alınarak ilgili banka hesabına yatırılıyor.

Kartlı ödeme sistemleri yaygınlaşsa da nakitin krallığı halen sürüyor, perakende sektöründe alışverişin çoğu nakit para ile yapılıyor. Yüksek miktarda nakit parayı kontrol ederek almak, gün sonu kasa mutabakatını yapmak, tüm kasaları konsolide etmek, raporlamak ve sonrasında da bankaya yatırmak önemli bir iş yükü haline geliyor.  Loomis’in kasalama çözümü SafePoint, bu soruna çözüm oluyor ve hızlı, güvenilir gün sonu yapılmasını ve naktin güvenle saklanmasını sağlıyor.  Safepoint bulunduğu işyerlerinde yüksek miktarda nakit para olmasının riskini ortadan kaldırıyor. Çünkü nakit Safepoint’e atıldığı an itibarı ile Loomis güvencesinde oluyor. Dünyada yaygın olarak kullanılan SafePoint, Amerika’da 30.000, Avrupa’da ise 7.500 noktada bulunuyor. Türkiye’de de pandemi süreci ile birlikte hızlı bir şekilde yaygınlaşıyor.


Safepoint çözümünün avantajları:

Safepoint hızlı ve güvenilir nakit yönetimi sağlarken; özellikle perakende işletmelerinin ön muhasebe nakit işleme ve CIT süreçlerini hızlandırmaya yönelik tasarlanmış olan kapalı nakit yönetimi sistemi ile her türlü riski ortadan kaldırır. 

  • Personel kayıplarına çözüm.

SafePoint, mağazalarda personele bağlı olası kayıpları da minimize ediyor. Hangi personelin ne kadar para yatırdığı anında merkez tarafından takip edilebiliyor.

  • Mağazada Nakit Bulundurma Riski Ortadan Kalkıyor...

Özellikle hırsızlık olaylarına karşı nakit para korumaya alınıyor. Safepoint’e para yatırıldığı anda Loomis Türkiye güvencesine geçiyor ve personelin sorumluluğu ortadan kalkıyor.

  • Ön muhasebe İşlemleri Ortadan Kalkıyor

Safepoint mağaza içindeki tüm para yatırıma işlemlerini kayıt altına aldığı için ön muhasebe işlemlerine gerek kalmıyor. Firmanın merkezi tüm bu işlemleri uzaktan takip edebiliyor.

  • Vardiya Değişimleri Birkaç Dakikaya İniyor...

Personelin vardiya değişimlerinde kasa kapatmak için harcadığı 15 dakika, bir  dakikaya iniyor ve verimlilik artıyor.

  • Bankaya Para Yatırma Süresinden TasarrufSafePoint ile personelin bankaya para yatırmak için harcayacağı süre ve nakit parayı bankaya taşıma riski de ortadan kalkıyor. Zamandan tasarruf ediliyor.
    Loomis Safepoint ile size zaman, konfor ve güvenlik sağlar ve nakit kasaya girdikten sonraki tüm süreci yönetir. Siz sadece işinizi yönetmeye odaklanırsınız.,

Loomis Safepoint avantajlarını tecrübe etmek için bizimle aşağıdaki e-posta adresi üzerinden irtibata geçiniz.

info@tr.loomis.com

Loomis'in maliyetlerinizi düşürürken güvenliğinizi nasıl artıracağını keşfedin.