Pandemi döneminde Loomis, Müşteri Memnuniyetinde zirve yaptı

Oca 01, 2021

Bükülmez "Pandemiyi bahane etmedik sorunların değil çözümlerin parçası olduk". Çok yüksek cirolar elde etmenin değil gülen yüzlerin sayısını arttırmanın peşinde olduk…”
Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını, 2020 yılında birçok sektörde işlem hacimlerinin daralmasına yol açtı. Pandemi; hem sosyal hem ticaret hayatının önüne engeller çıkardı. Değerli emtia ve değerli maden taşımacılığı alanında yıllardır yüksek kaliteli hizmet sunan Loomis; gıda perakendeciliği, bankacılık ve kuyumculuk sektörlerinde çalışmalarına ara vermeden devam etti.


Dünya genelinde 1.8 milyona yakın insanın hayatını kaybettiği Covid 19 salgınında; hem sosyal hem iş hayatında büyük aksamalar oldu. Ülkeler arası uçuşlar durduruldu. Şehirlerarası yolculuklar donduruldu. Kısacası; yaşam durma noktasına geldi. Tüm olumsuzluklara rağmen Loomis; çalışmalarına ara vermeden devam etti. Loomis Türkiye Satış ve İş Geliştirme Direktörü Demir Bükülmez; “Ciro kaygısı içinde olmadan, tüm Loomis müşterilerinin, kesintisiz hizmet alması için her türlü planımızı masaya yatırdık. Bahanelere değil çözümlere konsantre olduk. Yıl sonunda cirodan çok daha önemli gördüğümüz ‘Mutlu yüzler cirosunu’ üst seviyeye çıkarmayı başardık” dedi.


Gıda Perakendeciliğinde Devlerin Tercihi Loomis…

24 binden fazla gıda perakende noktasına her gün hizmet sunmaya devam ettiklerini, Perakende ve Bankacılık sektörlerinde mevcut durumlarını korurken, kuyumculuk sektöründe büyüme gösterdiklerini belirten Demir Bükülmez; “Perakende sektöründe her yıl yaşadığımız ortalama %8 büyüme oranına pandemi nedeni ile bu yıl ulaşamadık. Biz bu durumu karantina günlerinde çok ciddi oranda optimizasyon yaparak dengeledik. 2021 yılında gıda perakende sektöründe ciddi oranda büyüme bekleniyor” diye konuştu.


Bankacılık Sektöründe İşlem Hacmi Daraldı…

Pandemi krizinin en çok etkilediği sektörlerden birinin de bankacılık sektörü olduğunu vurgulayan Demir Bükülmez; çok sayıda bankanın şube ve ATM servis sayısını azalttığını, Loomis’in de bu durumdan olumsuz etkilendiğini belirtti. Ancak banka şube ve ATM hizmetlerinde de optimizasyon programları uygulayarak verimliliği artırdıklarını ifade eden Bükülmez yakın tarihte hizmet sundukları bankalara yenilerini ekleyerek, bu sektörde hızla büyümeye geçeceklerini söyledi.
Teknolojiye inanan ve yatırım yapan Loomis 2021 yılında çok özgün çözümleri banka ve perakende şirketlerimize sunacak.

 

Kuyumculuk Sektöründe Büyümeye Devam Ettik…


Kuyumculuk sektöründe pandemi boyunca işlem hacimlerini arttırdıklarını, duran uçak seferlerinin yerine karayoluyla tüm illeri birbirine bağladıklarını ve 2020 yılında kuyumculuk sektöründe çok sayıda yeni müşteri edindiklerini kaydeden Bükülmez; 2021 yılı beklentisi ile ilgili de şunları söyledi:
“2021 yılında büyümeye devam edeceğiz. Mevcut 40 şubemizi yıl sonunda 45’e çıkarmayı planlıyoruz. Kahramanmaraş’ta hizmete giren Altınşehir Kuyumculuk Merkezi’ni yakından takip ediyoruz. Maraş ve çevre illerde bulunan şubelerimiz, bu bölgedeki kuyumcu dostlarımızın yanında olmaya devam edecek. 2020 yılında rakamlar ikinci planda kaldı. Öncelikle değişen durumlara karşı farklı planlar üretmenin ve çözüme ulaşmanın önemini çok daha iyi idrak ettik. Büyük bir imtihandan geçtik. Elde ettiğimiz tecrübeler, öz güvenimizi arttırdı. Kuyumculuk sektöründe bizi yıllardır yakından tanıyan ama çalışma içinde olmayan birçok sektör mensubunun radarına girdik. Loomis; firmalarımızın çözüm ortağı olmaya devam edecek.”

 

 

 

Loomis'in maliyetlerinizi düşürürken güvenliğinizi nasıl artıracağını keşfedin.