Mikro Kargo
Mikro Kargo

Mikro Kargo güvenlik hizmetimiz; değerli eşyalarınızın %100 Loomis Güvenlik sorumluluğuyla özel Güvenlik kanun, yönetmelik ve talimatları içerisinde taşınmasıdır. Sizler kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren; e-ticaret firmaları, imalatçılar, toptancılar, perakende mağazaları ve diğer kıymetli eşya taşıma ihtiyacı duyan firmalar arasındaysanız, bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Mikro Kargo

Mikro Kargo Hizmetleri şunları içerir;

Sunduğumuz özel çözümler ve uzman kadromuz ile değerli eşyalarınızın taşınma sürecini yönetmek, kontrollü ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmak, Loomis Mikro Kargo hizmetiyle artık çok kolay.

Kullanım kolaylığı sağlayan ara yüzümüz, e-ticaret firmaları için entegrasyon çözümlerimiz ve kıymetli eşyalarınızı anlık takip edebilmeniz için geliştirdiğimiz mobil uygulamamız ile hizmetinizdeyiz.

Loomis, müşterilerine sunduğu özel sigorta sertifikasında belirtilen limitler ve şartlar dahilinde faaliyetlerini yürütmektedir. Bu kapsamda Loomis, eşya başına 5.000 USD sigorta limiti ile değerli eşyalarınızın tüm Türkiye genelinde özel güvenlik kanunu çerçevesinde taşınmasını sağlamaktadır.

Nasıl Çalışır

 !!! DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR !!!

  • Kıymetli eşyalar, güvenli ve korunaklı şekilde paketlenmelidir.
  • Sarsıntı ile zarar görebilecek nitelikte ürünler sallanmayacak şekilde ambalajlanıp korunaklı bir kutuya yerleştirilmelidir.
  • Ezilebilecek nitelikte ürünler dış yüzeyi sert bir kutu içine yerleştirilmelidir.
  • Kıymetli eşya, paketlenmeden önce, dış poşetinde bir zedelenme, yırtık veya patlak olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Kıymetli eşya sahibi, ürünün zarar görmeyecek nitelikte ambalajlanmasından, üzerinde güvenlik numarası bulunan poşete yerleştirilmesinden, ve poşeti kapatmaktan sorumludur.
  • Eşya poşetindeki güvenlik numarası, Sigorta Beyan Formunun üzerindeki mühür numarası bölümüne mutlaka yazılmalıdır.
  • Eşya poşetlerinin üzerinde bulunan gönderici ve alıcı kısımlarına Kuyumculuk, Altın, Mücevherat, Pırlanta, Jewellery v.b. ibareler özel güvenlik talimatları sebebiyle yazılmamalıdır.
  • Kıymetli eşya alıcıya ulaştığında, alıcı eşyayı teslim almadan önce mutlaka poşetinde bulunan Güvenlik Numarası ile eşya teslim belgesi üzerinde yazılı olan Güvenlik Numarası ile karşılaştırmalıdır. Eğer numaralar tutuyorsa ve poşette herhangi bir şüpheli durum gözükmüyorsa (patlak, yırtık, eziklik), dosya teslim alınır. Numaraların tutmaması veya tutmasına rağmen poşette şüpheli bir durumun olması halinde eşya teslim alınmayarak yetkiliye hasar tespit tutanağı tutturulur ve eşya mevcut poşeti ile birlikte yeni bir poşet içerisine konularak Loomis Güvenlik Hizmetlerine A.Ş.`ne iade edilir.
Loomis'in maliyetlerinizi düşürürken güvenliğinizi nasıl artıracağını keşfedin.