Loomis`in Faaliyet Gösterdiği Ülkeler Haritasına Belçika da Eklendi

Loomis`in Faaliyet Gösterdiği Ülkeler Haritasına Belçika da Eklendi

Loomis, Belçika CIT Firması Cobelguard`ı Satın Aldı. 


Loomis, Cobelguard`ın hisselerinin tamamını almak için anlaşmaya vardı.

Merkez ofisi Belçika`nın Ghent şehrinde bulunan, yurt içi nakit işleme hizmetleri veren Cobelguard`ın işletme değeri (alış bedeli) artı devrolunan net borcu yaklaşık 114 milyon İsveç Kronu, yani yaklaşık 12 milyon €`dur. Bunun maksimum 5 milyon €`luk bölümünün gelecek dönemlerde mali performansa bağlı oluşacak belli şartlar altında ödeneceği konusunda anlaşmaya varıldı. 

170`e yakın çalışanı bulunan Cobelguard 2016`da 12 milyon € yıllık gelir elde etti.

Satın alma girişimi, Loomis`in faaliyet pastasının Avrupa diliminde rapor edilecek ve 30 Ocak 2017 gibi düşünülen bir tarihte işlem kapanışından itibaren operasyonlar Loomis adına gerçekleştirilmeye başlanacak. Alış bedeli işlem kapanışının hemen ardından ödenecek. Satın alma ve entegrasyon maliyetlerinden dolayı satın almanın 2017`de Loomis`in hisse başı kazancında marjinal bir olumsuz etki yaratacağı beklenmektedir.  

Loomis Başkanı ve CEO`su Patrik Andersson, bu satın almanın Loomis`in Avrupa`daki faaliyet alanını daha da genişlettiğini, gelecekte Belçika`da hızını daha da artıracağına inandıkları dış kaynak kullanımı eğiliminden yararlanmak için kendilerine fırsat sunduğunu belirterek, Loomis grubuna katılan bütün yeni çalışanlara ve müşterilere ``Aramıza Hoş Geldiniz! `` dedi.