LOOMİS YENİ SATIN ALMALARLA LİDERLİK POZİSYONUNU GÜÇLENDİRİYOR…

LOOMİS YENİ SATIN ALMALARLA LİDERLİK POZİSYONUNU GÜÇLENDİRİYOR…

Loomis, Fransa`da Kredi Kurumu CPoR Devises`i Satın Aldı. 


 

CPoR bir Fransız kredi kurumudur ve ağırlıklı olarak yabancı para birimi (FX) ve aynı zamanda yatırım amaçlı fiziki altın tedarikçisidir. 

CPoR, bankalar ve döviz büroları için banknot alım satımı ve Fransa`nın yanı sıra diğer Fransızca konuşan bölgelerdeki banknotların banka şubelerine tahsilatı ve dağıtımı için güvenli taşımacılık hizmeti vermektedir. Şirketin merkezi Paris`te olmakla birlikte Lyon, Marsilya ve Nice`te de şubeleri yer almaktadır. 

İşletme değeri, yani satın alma fiyatı yaklaşık 70 milyon Euro`dur. CPoR`un yaklaşık 130 çalışanı var ve 2017`deki yıllık geliri yaklaşık 37,5 milyon Euro`dur. 

Loomis Başkanı ve CEO`su Patrick Andersson; ``Bu satın alma ile birlikte sadece İskandinavya`da yaptığımız yabancı para hizmetlerini, dünyanın en büyük turizm piyasasına girerek Fransa`da yapmaya başlıyoruz. Bu bizim genel stratejimiz ile tamamen uyumludur ve bu satın alma bize Fransa`daki döviz piyasasında aktif bir rol alma ve bankalar ve diğer müşteriler için yerel FX distribütörü olarak haraket etme fırsatı vermiştir. CPoR Yönetimi ve Tessi Grubu, hem çalışanlarına hem de müşterilerine büyük saygı göstererek kaliteli bir hizmet sağlayıcı haline gelmiştir. Tüm yeni çalışanları ve müşterileri Loomis Grubu`na kabul etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Fransa`da ve Avrupa`da FX işini geliştirmeyi sabırsızlıkla bekliyorum`` dedi.