Loomis ve Sonect, Küresel Ortaklığını Açıkladı

Loomis ve Sonect, Küresel Ortaklığını Açıkladı

Loomis ve Sonect AG (``Sonect``) Ortaklığa Girmek İçin Anlaşmaya Vardılar. 


 

Sonect, mağazaları ``sanal ATM``ye dönüştüren İsviçreli bir şirket. Bankalar için nakit dağıtım maliyetini düşürerek, isteğe bağlı hizmet yoluyla mağaza nakit yönetimini kolaylaştırma hizmeti vermektedir. 

Sonect, bankaların yeni bölgelere hizmetlerini genişletmelerine ve önemli sermaye yatırımları yapmadan finansal katılımı artırmasına yardımcı olmaktadır. Şirket hali hazırda önde gelen bankalarla çalışmakta olup, İsviçre`de başarılı bir lansmandan sonra Avrupa pazarına hazırlanmaktadır. 

Bu ortaklık, müşterilere gelişmiş dijital çözümler sunma, fiziksel ve dijital ödemeler arasında bir köprü kurma konusunda Loomis stratejisi ile uyumludur. Sonect`in dijital çözümü, CIT, CMS ve Safepoint gibi mevcut Loomis servislerine uymaktadır. 

Loomis Başkanı ve CEO`su Patrick Andersson; ``Sonect`in platformu dijital ve fiziksel nakit arasındaki köprüdür. Sonect, tüketicilerin dijital nakitlerine, Sonect`in platformu üzerinden perakende satış noktalarında erişebilmelerini ve fiziksel para olarak çekebilmelerini sağlıyor. Bu platformu geliştirmek, Avrupa çapında ve daha sonra dünyanın diğer bölgelerinde tüketiciler için daha cazip ve uygun hale getirmek için Sonect ile çalışmayı büyük bir heyecanla bekliyoruz.`` dedi. 

Sonect Başkanı ve CEO`su Sandipan Chakraborty ise; ``Loomis ve Sonect birbirini gerçekten tamamlıyor. Sektörde uzmanlığı ve geniş müşteri tabanı ile Loomis, büyümemizi büyük ölçüde hızlandırabilir. Loomis her zaman müşterilerinin ihtiyaçlarını anlayan ileri görüşlü bir şirket olmuştur ve onlarla birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz`` dedi.