Bütün Annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun!

Loomis, Ziemann'ı Satın Alarak Almanya'daki Varlığını Büyütüyor.

Loomis AB, tamamen sahip olduğu bir iştiraki aracılığıyla Ziemann Sicherheit Holding GmbH'nin (Ziemann) yüzde 100'ünü satın alma anlaşması imzaladı. Ziemann, yurtiçi nakit taşıma hizmetleri vermektedir. Ek olarak, toptan satış ve perakende pazarında para birimleri ve değerli metaller için ticaret faaliyetlerinin yanı sıra güvenlik hizmetleri de yürütmektedir. İşletme değeri, yani alış fiyatı artı elde edilen net borç, yaklaşık 1.640 milyon SEK'e karşılık gelen yaklaşık 160 milyon Euro'dur.

Ziemann'ın yaklaşık 2.700 çalışanı vardır ve 2018'de yıllık net gelir yaklaşık 175 milyon Euro’dur. Net gelirin yüzde 90'ından fazlası nakit taşıma hizmetleri ile ilgilidir. Mevcut işletme marjı yaklaşık yüzde 7'dir.

İşletme Avrupa segmentinde raporlanacak olup, sürecin tamamlanmasıyla birlikte Loomis'e konsolide edilecektir. Gerekli kontrollerin ardından birleşme süreci tamamlanacaktır. Yasal prosedürlerin tamamlanmasının ardından satın alma süreci noktalanacaktır. Entegrasyon maliyetleri de dahil edildiğinde, 2019 yılı içerisinde hissedarlara artı bir değer yaratması beklenmektedir.

Loomis Başkanı ve CEO’su Patrik Andersson, “Alman nakit piyasası büyük ve dolaşımdaki nakit artıyor. Nakit yönetim hizmetlerinin banka sisteminden, Loomis ve Ziemann gibi nakit uzmanlarına dış kaynak kullanımının son yıllarda hız kazandığını görüyoruz. Ziemann, yetkin ve yenilikçi bir liderlik ekibine sahip, büyük ve operasyonel olarak çok sağlam bir nakit işleme şirketidir. Loomis'in nakit yönetimi, nakit geri dönüşümü ve katma değerli çözümler konusundaki bilgi birikimi ile birleştirilen bu faktörler bizi Almanya'da daha fazla yatırım yapma ve Alman nakit eko sisteminin dönüşümüne öncülük etme konusunda doğru zamanda olduğumuza inandırıyor.

Ziemann, ulusal kapsamıyla, bankalar ve perakende müşteriler için SafePoint ve diğer çözümler sunmak için harika bir platform olacak. Almanya'daki varlığımızı arttırmayı dört gözle bekliyoruz ve tüm yeni çalışanları ve müşterileri Loomis grubuna davet etmekten mutluluk duyuyoruz ”dedi. 29 Ocak 2019

 

25 Ocak 2019