Loomis Avrupa ve Amerika`da Büyüyor...

Loomis Avrupa ve Amerika`da Büyüyor...

Yeni satın almalarla globalde de liderlik pozisyonunu güçlendiren Loomis, Almanya`da KÖTTER Geld- & Wertdienstei ve ABD`de Sequel International Logistics`i satın aldı. 


Nakit ve değerli mal taşımanın lider şirketi Loomis, dünyada ve Türkiye`de hızla büyüyor. Türkiye`de sektör ortalamasının üzerinde büyüyen Loomis Türkiye, bu trendi globalde de sürdürüyor. 

Son olarak Almanya ve Hindistan`da yaptığı satın almalarla bu bölgelerde büyümesine hız veren Loomis, Almanya`da KÖTTER Geld- & Wertdienstei, ABD`de ise Sequel International Logistics`i satın aldı. 

Loomis`in ocak ayında gerçekleştirdiği satın almalardan ilki Almanya`da gerçekleşti. Yüzde yüz Loomis iştiraki olan bir yan kuruluş aracılığıyla gerçekleştirdiği KÖTTER Geld und Wertdienste SE & Co. KG`nin (``KGW``) satışı için anlaşma imzalandı. Almanya`nın Essen kentinde bulunan KGW yurt içi nakit işleme konusunda hizmet veriyor. İşletme değeri, yani satın alma fiyatı yaklaşık 14 milyon Euro civarında. KGW`nin yaklaşık 800 çalışanı var ve 2017`deki yıllık gelirinin yaklaşık 45 milyon Euro olması bekleniyor. 

Bu satın alma ile Loomis, Avrupa`daki etkinliğini güçlendirdi. Ayrıca hem Almanya nakit işleme endüstrisini hem de nakit eko sisteminin dönüşümünde etkin bir rol oynama fırsatı yakaladı. Loomis`in uluslararası büyüme stratejisi doğrultusunda gerçekleştirdiği ikinci satın alma ise Amerika`da gerçekleşti. Loomis iştiraklerinden biri, Sequel Lojistik Pvt. Şirketine ait Sequel International Logistics (USA) Inc şirketinin %100`nü satın aldı. Bu satın almanın bedeli ise yaklaşık 2 milyon ABD doları. Sequel International Logistics (ABD) Inc`in 2017 yılı yıllık geliri yaklaşık 2,6 milyon ABD doları civarında. 

Bu satın alma ile ise Loomis, ABD pazarındaki Uluslararası Eşyalar Lojistiği`ndeki konumunu geliştirecek ve elmas ve mücevher ürün portföyünü genişletecek. Hindistan`daki Sequel de Loomis International`ın ortağı olacak. Sequel, Hindistan`daki en büyük güvenli lojistik sağlayıcısı ve ABD`deki Loomis pozisyonunu tamamladığı için, ortaklık her iki tarafada fayda sağlayacak. Loomis`in Başkanı ve CEO`su Patrick Andersson, ``Bu ortaklığı geliştirmek ve ABD`ye yeni katılan çalışanları ve müşterileri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz`` dedi.