Değerli Kargo Lojistik
Değerli Kargo Lojistik

Loomis; Değerli Kargo Taşımacılığı Sektörünün Lideri…

Ağırlıklı olarak bankalar, finans kuruluşları, devlet ve belediye kurum ve teşekkülleri, kurumsal müşteriler,altın madenleri ve kuyumculuk sektörüne yönelik olarak sunulan bu hizmetimiz; şehir içerisinde veya şehirlerarasında değerli eşyalarınızın (nakit, altın, mücevher, kıymetli evrak v.b.) %100 Loomis sigorta güvencesinde taşınmasını kapsamaktadır.

1
2
3

Değerli Kargo Hizmetleri Şunları İçerir:

Zırhlı araç ve silahlı özel güvenlik görevlileri ile değerli eşya taşımacılığı hizmetimiz, 5188 numaralı Kanun, yönetmelik ve talimatları kapsamında zırhlı araçlar ile gerçekleştirilmektedir.

Değerli eşyalarınızın şehirlerarası taşımalarında sunulan havayolu taşımacılığı hizmetimiz zaman ve güvenlik avantajı ile ön plana çıkmaktadır. Zırhlı araçlar ile değerli eşyaların müşterimizin ofisinden teslim alınmasının veya pencereden – pencereye sistemi kullanılarak Loomis ofislerinde toplanmasının ardından başlayan havayolu taşımacılığı operasyonu, havalimanı transferini, uçak altından yükleme yapılarak varış noktasına uçuşunu kapsamaktadır. Varış havalimanına ulaşan değerli eşyalar yine zırhlı araçlar eşliğinde uçak altından teslim alınarak, kapıdan kapıya teslim hizmeti kapsamında son varış noktalarına ulaştırılmaktadır.

Zırhlı araç ve özel güvenlik görevlileri ile dış kaynak kullanımındaki avantajlarınız;

  • Kıymetlerinizin taşınması için yüksek yatırım ve işletme maliyetlerine katlanmaktan kurtulmanız ve sadece kendi güçlü olduğunuz ana faaliyet alanınıza odaklanmanıza olanak sağlamaktadır.
  • Yeterli potansiyel teşkil etmeyen bölge ve noktalarda yatırım yapma gereksiniminiz olmadan yalnızca alınan servis başına maliyete katlanarak özel hizmet sunabilmenizi olanak sağlamaktadır.

Nasıl Çalışır

Değerli eşyalarınız üç nüshadan oluşan belge ile adresinizden teslim alınarak, bildirmiş olduğunuz adrese ilgili belgenin son iki suretine imza alınarak teslim edilir. Teslim ve tesellüm işlemleri sistem üzerinden yetkilendirilmiş, tanıtım kartlı Loomis personelleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Mobil Takip ve Veri İşleme Sistemleriyle;

  • Zırhlı araçlarımız kumanda kontrol merkezimizde bulunan sayısal haritalar üzerinde hız bilgisi ile birlikte anında izlenmektedir.
  • Kıymetler kendi özel çantalarında araç içerisinde ve şubelerde tek tek takip edilerek, hangi para torbasının hangi araçta veya veznede olduğu, zaman ve kıymet bilgisi ile birlikte izlenebilmektedir.
    Araçların rota dışına çıkılması durumunda, kontrol merkezine araç durum alarm bilgileri gelmektedir.
  • Merkezden gönderilecek komutlar ile araçlar kilitlenebilir veya durdurulabilir.
  • Kontrol Merkezinde araçlara ve araçlardan kontrol merkezine doğru iletişim sağlanabilir.
  • Her zırhlı araç ile ilgili nakit vezne kayıtları merkezde tutulur, izlenir ve raporlanabilir.
  • Her zırhlı araç ile ilgili olarak para torbası ve/veya mobil vezne kayıtları belirli bir süre için merkezde tutulabilmekte ve istenildi takdirde raporlanabilmektedir.

Kasalama Hizmeti

Loomis tarafından farklı noktalardan toplanan değerli kargolar birleştirilerek; ilgili Müşteri’nin hesaplarına işlenir.

Tüm bu işlemlerin elektronik ortamda Müşteri’ye bildirilmesini takiben, değerli kargolar Loomis merkezinde veya şubelerinde bulunan ileri teknoloji ürünü güvenli kasalarda muhafaza edilerek Müşteri’nin istediği zaman boyunca (nakliye süresince sınırlı, kısa süreli veya uzun süreli) Müşteri tarafından belirtilen noktalara zırhlı araçlar eşliğinde teslim edilir.

Loomis'in maliyetlerinizi düşürürken güvenliğinizi nasıl artıracağını keşfedin.