LOOMİS YENİ SATIN ALMALARLA LİDERLİK POZİSYONUNU GÜÇLENDİRİYOR…

LOOMİS YENİ SATIN ALMALARLA LİDERLİK POZİSYONUNU GÜÇLENDİRİYOR…

Yeni satın almalarla globalde de liderlik pozisyonunu güçlendiren Loomis, Almanya`da KÖTTER  Geld- & Wertdienstei ve ABD`de Sequel International Logistics`i satın aldı.


Loomis`in ocak ayında gerçekleştirdiği satın almalardan ilki Almanya`da gerçekleşti. Yüzde yüz Loomis istiraşi olan bir yan kuruluş aracılığıyla gerçekleştiridği KÖTTER Geld- & Wen und Wertdienste SE & CO. KG`nin (``KGW``) satışı için anlaşma imzalandı . Almanya`nın Essen kentinde bulunan KGW yurt içi nakit işleme konusunda hizmet veriyor. İşletme değeri yani, satın alma fiyatı yaklaşık 14 milyon Euro civarında. KGW`nin yaklaşık 800 çalışanı var ve 2017 de yıllık gelirin yaklaşık 45 milyon Euro olması bekleniyor.

Bu satın alma ile Loomis, Avrupa`daki etkinliğini güçlendirdi. Ayrıca hem Almanya nakit işleme endüstrisini  hem de nakit eko sistemin dönüşümnde etkin bir rol oynama fırsatı yakaladı. Loomis`in uluslararası büyüme stratejisi doğrultusunda gerçekleştirdiği ikinci satın alma ise Amerika`da gerçekleşti. Loomis iştiraklerinden biri, Sequel Lojistik Pvt. şirketine ait Sequel International Logistics (USA) Inc şirketinin %100`nü satın aldı. Bu satın almanın bedeli ise yaklaşık 2 milyon ABD doları. Sequel International Logistics (ABD) Inc`in yılı yıllık geliri yaklaşık 2,6 milyon ABD doları civarında. 

Bu satın alma ile ise Loomis, ABD pazarındaki Uluslarararı Eşyalar Lojistiğindeki konumunu geliştirecek ve elmas ve mücevher ürün portföyünü genişletecek. Hindistan`daki Sequel`de Loomis International`ın ortağı olacak. Sequel handistan`daki en büyük lojistik sağlayıcısı ve ABD`deli Loomis pozisyonunu tamamladığı için ortaklık her iki tarafa da fayda sağlayacak.  Loomis`in Başkanı ve CEO`su Patrick Andersson, ``Bu ortaklığı geliştirmek ve ABD`ye yeni katılan çalışanları ve müşterileri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz`` dedi.