Kurumsal Sosyal Sorumluluk Broşürü (CSR Broschure) 2016

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Broşürü (CSR Broschure) 2016

Loomis Türkiye`nin de içinde yer aldığı, İsveç Ticaret Merkezinin hazırladığı, Türkiye`de faaliyet gösteren 15 seçkin İsveç firmasının faaliyetlerine yer verilen Kurumsal Sosyal Sorumluluk Broşürü Aralık 2016 tarihiyle yayınlandı. 


İngilice - Türkçe yayınlanan broşür, Türkiye`de Kamu Kuruluşları, Ticari Dernekler, Sivil Toplum Kuruluşları vb. pek çok kuruluşla paylaşılmaktadır. 

Loomis Türkiye KSS Faaliyet metni aşağıda yer almaktadır;

``Loomis Türkiye Davranış Kuralları ve Rüşvetle Mücadele politikası bir eğitim oturumuyla tüm çalışanlara tanıtılmaktadır. 

Kendi emisyonlarını telafi etmek için Loomis Türkiye, Orman Genel Müdürlüğü ile koordinasyon içinde İstanbul Çatalca`da 2 bin ağaç dikmiştir. Şirket, bu etkinlik sayesinde yaban hayatı yaşam alanlarını ve biyoçeşitliliği zenginleştirmeye katkıda bulunmaktadır. 

Loomis Türkiye yeşil teknoloji ile desteklenen motorlara sahip yeni araçlara yatırım yapmış, filosunun %90`ını hız sınırlayıcılarla donatmış, çalışanlarına emniyetli ve ekonomik sürüş teknikleri konusunda eğitim vermiştir. Loomis Türkiye aynı zamanda filosunun emisyonlarını özel bir yazılım aracılığı ile izlemektedir. 

Loomis Türkiye, araçlarının hızını GPS teknolojisi ile takip ederek ve 90 km/s ile sınırlandırarak 2015 Yılın Filo Yönetiicisi Ödüllerinde, Yılın Güvenli Filo 3.lük Ödülüne layık görülmüştür.

Loomis Türkiye araç emisyonlarını ölçümleyip, kayıt altına alıp, filo yaşı verimlilik raporu ile eskimeye bağlı olarak yakıt tüketimi yükselen araçlarını belirlemiş ve değiştirmiştir. Böylece her sene karbondioksit salınımını düşürmeyi başararak Yılın Yeşil Filo 1.lik Ödülüne de layık görülmüştür. 

Loomis Türkiye Haziran ayında, sürdürülebilir enerji tüketiminde rol oynamak için veri merkezini Vodafone Bulut Merkezi`ne taşımıştır. Vodafone veri merkezleri, sunucuları soğutmaya yönelik gerekli elektiriği üretmek için güneş enerjisi kullanmaktadır. Bu proje uygulanmaya başlandığından beri Loomis Türkiye veri merkezleri tarafından üretilen karbon emisyonlarını %10 - 15 oranında azaltmıştır. 

Sosyal farkındalık yaratmak adına, Loomis çalışanları son 2 yıldır Vodafone İstanbul Maratonuna katılarak TOÇEV (Okumaya İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) yararına koşmakta, çocukların eğitimi için maddi katkı sağlamaktadır.``