Loomis BKS`yı Satın Alarak Danimarka`da Genişliyor

Loomis BKS`yı Satın Alarak Danimarka`da Genişliyor

 Loomis BKS`yı Satın Alarak Danimarka`da Genişliyor.


Bankernes Kontantservice A/S, Danimarka`da finans kuruluşları için nakit işleme çözümleri sunuyor, para kasalama, teslim etme, toplama ve sayma hizmetleri veriyor, Danimarkalı finans kuruluşları adına para satın alıyor ve satıyordu. Diğer hizmetleri arasında banknot ve madeni para işleme, nakit noktalarına / ATM`lere yönelik hizmetler, gece depozit kutuları içinde iş depoziti işleme ve döviz işleme yer alıyordu. Kopenhag merkezli şirket 2010`da kurulmuştu.

Loomis Danimarka, işletme değeri 250 milyon Danimarka Kronu`na (yaklaşık 111 milyon TL`ye) tekabül eden Bankernes Kontantservice A/S hisselerinin tamamını satın almak üzere Kopenhag`da sözleşme imzaladı. 

2015`te BSK`nın yıllık geliri *340 milyon Danimarka Kronu (yaklaşık 152 milyon TL), Loomis Danimarka`nın yılık geliri 92 milyon Danimarka Kronu (yaklaşık 41 milyon TL) idi.

Bu satın alma Loomis`in müşteri portföyünü genişletmesine ve daha geniş spektrumda bankalara, perakendecilere ve diğer müşterilere hizmet vermesine olanak sağlayacak.

İş Avrupa diliminde rapor edilecek ve 2016 Ağustos sonu gibi düşünülen bir tarihte işlem kapanışından itibaren operasyonlar Loomis adına gerçekleştirilmeye başlanacak. Alış bedeli işlem kapanışının hemen ardından ödenecek.

Loomis Başkanı ve CEO`su Patrik Andersson, Loomis`in mevcut pazarlarda yayılma ve müşterilerin dış kaynak kullanımı eğiliminden yararlanma stratejisiyle tam uyum içinde bir satın alma gerçekleştirdiğini belirterek, ``BKS ile Loomis`i birleştirmenin Danimarka pazarında nakit işleme hizmetleri için uzun vadeli ve en iyi çözüm olduğuna inanıyoruz. Bu işi faaliyetlerimize ekleyerek bütün yeni çalışanlarımızı ve müşterilerimizi karşılayacak olmaktan çok memnunuz`` diye ekledi. 

 

* BKS sahiplerince ödenmiş, tekrar ortaya çıkması mümkün olmayan güvenlik bedeli hariç.