Loomis, Türkiye Operasyonlarının Ödenmiş Sermayesini 32 Milyon TL`ye Yükseltti

Loomis, Türkiye Operasyonlarının Ödenmiş Sermayesini 32 Milyon TL`ye Yükseltti

Loomis, Türkiye operasyonlarının ödenmiş sermayesini 32 milyon TL`ye yükseltti.


 Güvenlikli nakit ve değerli maden lojistik sektörünün dünyadaki en büyük oyuncuları arasında yer alan Loomis, 2011 yılında girdiği Türkiye pazarında yatırım yapmaya hız kesmeden devam ediyor. 

20 ülkede faaliyet gösteren ve yaklaşık 21 bin profesyonel personelle günde yaklaşık 10 milyar Euro değerinde nakdin yönetimini sağlayan Loomis, Türkiye operasyonlarının ödenmiş sermayesini 32 milyon TL`ye yükseltti. Bu büyük sermaye artışı ile Loomis Türkiye, pazarda faaliyet gösteren en büyük CIT şirketilerinden biri oldu.  

En yakın rakibinin dört katı, tüm rakiplerinin toplam büyüklüğünün iki katından daha fazla ödenmiş sermaye büyüklüğüne ulaşan Loomis Türkiye, geçtiğimiz günlerde Başkan ve CFO Anders Haker, Bölge Başkanı Patrik Högberg ve Risk Grup Başkanı Martti Ojanen`i ağırladı. Loomis Türkiye Başkanı Sarp Tarhanacı ile yeni yatırımları değerlendiren Haker, kısa vadede büyük yatırımların devamının geleceğini aktardı. 

150 yılı aşkın deneyimi ile toplam 20 ülkede faaliyet gösteren Loomis Başkan ve CFO`su Anders Haker, Loomis`in bulunduğu tüm ana pazarlarda 1 ya da 2 numaraya ulaşmış durumda olduğunu belirtti. Loomis her yıl 2 yeni ülkede daha faaliyetlerini genişletmeyi hedeflediğinin altını çizen Haker, Türkiye pazarı için ``30 milyon TL`lik yeni yatırımla Loomis Türkiye çok önemli bir çıkış yaptı. Globelde Türkiye`nin çalışmalarına olan güvenimiz tam. Bu yükselişte başarı bizleri de gururlandırdı`` dedi.